Nowe seminarium SMP „Czytanie Ładosza. Za i przeciw”

W dzień 30 rocznicy powstania Stowarzyszenia Marksistów Polskich inaugurujemy nowe, cykliczne spotkania edukacyjno-dyskusyjne poświęcone twórczości założyciela SMP i jego pierwszego prezesa – prof. dr hab. Jarosława Ładosza.

Co dwa tygodnie będziemy czytać i dyskutować, w formie obrony i krytyki, kolejne materiały (artykuły i książki) autorstwa Ładosza, by móc zastanowić się wspólnie, co z tej spuścizny pozostało żywe dla myśli marksistowskiej i dla praktyki teoretycznej marksistów.

Spotkania będą odbywać się zdalnie (komunikator Skype i/lub platforma wideokonferencyjna), by mogły w niej uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby bez związku z miejscem zamieszkania czy dysponowanym czasem. W „czasach koronawirusa” forma ta powinna przekonywać nieprzekonanych.

Do uczestnictwa w seminarium obowiązują zapisy, które można poczynić poniższym formularzem. Terminy seminarium oraz bliższe o nim informacje (lektura, zapisy itp.) są do odnalezienia w Kalendarzu wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy!

O Piotr Strębski

Ur. w 1983 r., absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Z zawodu nauczyciel filozofii i etyki oraz agent obsługi naziemnej w przemyśle lotniczym; w wolnych chwilach: wydawca, archiwista, tłumacz, kartograf oraz miłośnik i propagator wolnego oprogramowania (Linux).