I tom „Kapitału” Karola Marksa dostępny dla wszystkich! 1


Przystępując do tłumaczenia – a następnie do publikacji na stronie – „Wprowadzenia do Kapitału” napisanego przez Karla Korscha (do znalezienia tutaj) miałem nadzieję na możliwie szybką publikację lektury doń komplementarnej – czyli samego Marksowskiego I tomu „Kapitału”. Co Czytelnikowi po wprowadzeniu, jeśli nie może (lub jest to dla niego bardzo utrudnione) zajrzeć do lektury samej?

I tak, dzięki celowemu wsparciu uzyskanemu od W.L., oraz po prawie 30 godzinach pracy poświęconej na przygotowaniu wszystkiego od nowa, jest nam – osobom zaangażowanym w działalność Stowarzyszenia Marksistów Polskich – niezmiernie miło, że na nowy 2024 rok możemy zapewnić wszystkim zainteresowanym świeżo zdigitalizowany reprint I tomu „Kapitału. Krytyki ekonomii politycznej” – w formacie pdf z wykonanym optycznym rozpoznaniem znaków (OCR). Po cichu liczymy, że ten opus magnum Marksa trafi „pod strzechy” na wszystkie smartfony, tablety, laptopy, komputery stacjonarne, jakie tylko są w Waszym posiadaniu, byście choć w ten sposób mogli stać się… „posiadaczem kapitału” 😉 i mieć możliwość swobodnego z niego korzystania – niezależne od miejsca, czasu i warunków.

Książkę można pobrać bezpłatnie stąd, a przeczytać bez pobierania – tutaj.

Jeśli podczas lektury natkniecie się na jakiekolwiek problemy techniczne (np. problematyczny OCR) – dajcie nam znać w komentarzu pod tym wpisem, byśmy mogli przygotowywać kolejne, poprawione wersje. „Kapitał” na to po prostu zasługuje.


Pozostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “I tom „Kapitału” Karola Marksa dostępny dla wszystkich!