Konferencja naukowa „Nowej Krytyki” w maju 2018 r.


W dniach 9-13 maja 2018 r. w Pobierowie (woj. Zachodniopomorskie) odbędzie się Konferencja naukowa czasopisma filozoficznego „Nowa Krytyka” pt.:

KARL MARX
1818 – 2018
urodziny Karola Marksa

Jak pisze prof. Jerzy Kochan, red. naczelny „Nowej Krytyki”:

Karol Marks urodził się 5 maja 1818 roku w Trewirze, w Niemczech. Ten błyskotliwy intelektualista, filozof, polityk, twórca – wraz z Fryderykiem Engelsem – materializmu historycznego i dialektycznego odegrał olbrzymią rolę w historii dziewiętnastego i dwudziestego wieku, także wiek dwudziesty pierwszy to wiek triumfu myśli Karola Marksa i jego czytelników. Wciąż aktualny, wciąż inspirujący, dyskutowany, krytykowany, wielbiony a przede wszystkim czytany! … i będzie tak z pewnością aż do obalenia kapitalizmu i stworzenia społeczeństwa socjalistycznego… a potem tym bardziej!

Dwieście lat później, prawie dokładnie w dzień jego urodzin organizujemy kolejną konferencję czasopisma filozoficznego „Nowa Krytyka” z serii „Filozoficzne źródła nowoczesnej Europy”. Tym razem poświęcamy ją Karolowi Marksowi.

Ale chcemy, aby nasza konferencja była czymś więcej niż konferencją, aby była naszym świętem z okazji dwuchsetlecia urodzin Karola Marksa badacza, polityka i autora, który był i jest dla nas wciąż źródłem intelektualnej przygody, fascynacji i wielu ciepłych uczuć.
Dlatego też zapraszamy do udziału w konferencji z referatami, wystąpieniami, które poświęcone są dorobkowi Karola Marksa, jego recepcji i kontynuacji, własnej refleksji inspirowanej Marksem czy szerzej marksizmem, a wreszcie z tekstami, które dotyczą różnych kwestii, ale jednocześnie są naszym zdaniem szczególnie dobre, błyskotliwe, udane i nadają się na prezent urodzinowy dla Karola Marksa.

Obchodzimy więc urodziny Karola Marksa!

W trakcie konferencji przewidujemy panele dyskusyjne, referaty i dyskusje okrągłego stołu.

Zgłoszenia referatów na Konferencję przyjmowane są na adres mailowy redakcji „Nowej Krytyki”: nowakrytyka@whus.pl

Wybrane referaty będą opublikowane na łamach czasopisma filozoficznego „Nowa Krytyka” (czasopismo jest punktowane – 6 punktów).

Warunkiem uczestnictwa i przyjęcia zgłoszenia na konferencję jest dokonanie wpłaty na KONTO konferencji w wysokości:

  • 350 złotych dla doktorantów i studentów i
  • 400 złotych dla pracowników naukowych.

Istnieje możliwość uczestnictwa w konferencji bez wygłaszania referatu w charakterze słuchacza. W tym przypadku wpłata wynosi 400 złotych.

Opłata konferencyjna obejmuje noclegi i catering.

Zgłoszenia i WPŁATY przyjmowane są do końca marca 2018 r. na numer konta:
Fundacja „Z naszej strony”
Bank PEKAO S.A. VII o/Szczecin
06 1240 1864 1111 0010 1426 6758

z dopiskiem: KONFERENCJA POBIEROWO 2018

Organizatorzy wydają potwierdzenia wpłat. Wpłaty nie są zwracane. Organizatorzy podbijają wszelkie delegacje.


Avatar photo

O Jerzy Kochan

Ur. w 1952 r. w Gdańsku. Profesor i kierownik Zakładu Filozofii Kultury na Uniwersytecie Szczecińskim, autor wielu publikacji z historii filozofii, filozofii kultury, socjologii. Prezes Stowarzyszenia Marksistów Polskich i redaktor naczelny czasopisma filozoficznego "Nowa Krytyka". Pisuje też i publikuje wiersze.

Pozostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.