Powstaje nowa strona SMP


improvementOd dziś rozpoczynamy tworzenie nowej strony internetowej Stowarzyszenia Marksistów Polskich (SMP) – i reaktywację samego Stowarzyszenia. Z nowym adresem strony internetowej można się więc spodziewać także nowych treści, ale przede wszystkim nowego profilu reaktywowanego Stowarzyszenia… Obejdzie się już bez czczenia tzw. „socjalizmu z chińską specyfiką”, wyznawania miłości do ustroju Korei Północnej (sic!), „zwrotów nacjonalistyczno-patriotycznych”, czy „radzenia rządzącym jak ulepszyć kapitalizm”. Nadszedł też kres irracjonalnego sentymentalizmu za „lepszym wczoraj”, czy usilnych wiązań Stowarzyszenia z mniej lub bardziej egzotycznymi grupami i partiami politycznymi…

Po prostu – wracamy do korzeni marksizmu oraz myśli i zamierzeń stojących u podstaw zakładania przed 25 laty SMP. Bezwzględna krytyka wszystkiego, co istnieje; jedność teorii i praktyki; odgruzowywanie marksizmu. Przed nami nowe otwarcie.

Już niebawem – do połowy roku 2016 r. – zostanie opublikowana „Deklaracja ideowa SMP”. Liczymy, że jej zapisy stanowić będą platformę możliwej współpracy dla wszystkich osób identyfikujących się jako marksiści.

Pozostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.