Powstaje nowa strona SMP


improvementOd dziś rozpoczynamy tworzenie nowej strony internetowej Stowarzyszenia Marksistów Polskich (SMP) – i reaktywację samego Stowarzyszenia. Z nowym adresem strony internetowej można się więc spodziewać także nowych treści, ale przede wszystkim nowego profilu reaktywowanego Stowarzyszenia… Obejdzie się już bez czczenia tzw. „socjalizmu z chińską specyfiką”, wyznawania miłości do ustroju Korei Północnej (sic!), „zwrotów nacjonalistyczno-patriotycznych”, czy „radzenia rządzącym jak ulepszyć kapitalizm”. Nadszedł też kres irracjonalnego sentymentalizmu za „lepszym wczoraj”, czy usilnych wiązań Stowarzyszenia z mniej lub bardziej egzotycznymi grupami i partiami politycznymi…

Po prostu – wracamy do korzeni marksizmu oraz myśli i zamierzeń stojących u podstaw zakładania przed 25 laty SMP. Bezwzględna krytyka wszystkiego, co istnieje; jedność teorii i praktyki; odgruzowywanie marksizmu. Przed nami nowe otwarcie.

Już niebawem – do połowy roku 2016 r. – zostanie opublikowana „Deklaracja ideowa SMP”. Liczymy, że jej zapisy stanowić będą platformę możliwej współpracy dla wszystkich osób identyfikujących się jako marksiści.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.