Europejska Akcja Komunistyczna stoi po stronie walczących rolników w Europie


Masowe protesty rolników, które mają miejsce w wielu krajach europejskich, takich jak Niemcy, Francja, Włochy, Belgia, Holandia, [Polska] i Grecja, dowodzą, że polityka prowadzona przez Unię Europejską i poszczególne antyludowe rządy, i wyrażona w programach Wspólna Polityka Rolna (WPR) i „zielona” transformacja, spowodowały poważne problemy z przetrwaniem ekonomicznym rolników i hodowców.

Dochody na wsi ucierpiały z powodu ogromnego wzrostu kosztów produkcji, które są wysokie, aby zapewnić monopolistyczne zyski grupom biznesowym, takim jak te w sektorze energetycznym, a jednocześnie ciężary imperialistycznej wojny na Ukrainie są przenoszone na warstwy ludowe.

Wielcy handlowcy, wielki agrobiznes i finansiści, osiągający super zyski dzięki zasadom rynkowym i handlowym WPR, rabują pracujących rolników i zmuszają ich do sprzedaży swoich produktów po bardzo niskich cenach. Co więcej, ze względu na koncentrację kapitału i wynikającą z niej restrukturyzację, przetrwanie pracujących rolników stoi pod znakiem zapytania.

Europejska Akcja Komunistyczna wyraża pełną solidarność ze słuszną walką rolników w Europie, którzy widzą, że owoce ich pracy są rozkradane przez monopole, wielkich handlarzy, bankierów – innymi słowy przez wielki kapitał.

Pracujący rolnicy mają rację. Oprócz produkcji żywności, drobni rolnicy odgrywają istotną rolę w zapewnianiu zatrudnienia na obszarach wiejskich. Dlatego teraz musimy wzmocnić naszą solidarność z ich walką o natychmiastowe zaspokojenie ich żądań, szczególnie tych związanych z poprawą warunków dla bezpośrednich producentów, pracowników wiejskich, a także konsumentów. O odzyskanie utraconych dochodów, obniżenie kosztów produkcji, zwolnienie z podatku paliwa do użytku rolniczego, pełne odszkodowanie za klęski żywiołowe i inne katastrofy, gwarantowane ceny minimalne, brak zaangażowania w imperialistyczne wojny i interwencje itp.

Europejska Akcja Komunistyczna

10 lutego 2024 r.

Pozostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.