IV tom „Kapitału” (Teorie wartości dodatkowej) Karola Marksa dostępny dla wszystkich!


Dzięki trzeciemu już celowemu wsparciu uzyskanemu od W.L., oraz po ponad 25 godzinach pracy poświęconej na przygotowania, jest nam – osobom zaangażowanym w działalność Stowarzyszenia Marksistów Polskich – niezmiernie miło, że na nowy 2024 rok możemy zapewnić wszystkim zainteresowanym kolejne tomy „Kapitału. Krytyki ekonomii politycznej” – w formacie pdf z wykonanym optycznym rozpoznaniem znaków (OCR). Tym razem, częściowo wykorzystując efekty uprzednich prac oraz wykonując nową digitalizację trzeciej części, udostępniamy tzw. IV tom „Kapitału”, na który złożyły się rękopisy Marksa dotyczące historycznych teorii wartości dodatkowej napisane przezeń między styczniem 1862 a lipcem 1863 r. Tzw. IV tom jest ostatnim, z którego składa się „Kapitał”.

Jak zawsze przy tej okazji, liczymy, że dzięki wykonywanej przez nas pracy tzw. „Biblia klasy robotniczej” (jak określono „Kapitał”) trafi „pod strzechy” na wszystkie smartfony, tablety, laptopy, komputery stacjonarne, jakie tylko są w Waszym posiadaniu, byście mieli możliwość swobodnego z niej korzystania – niezależne od miejsca, czasu i warunków.

Poszczególne części można pobrać stąd (część 1), stąd (część 2) oraz stąd (część 3).

Zainteresowani lekturą bez konieczności pobrania plików na dysk zapraszamy tutaj (część 1), tutaj (część 2) i tutaj (część 3).

Jeśli podczas lektury natkniecie się na jakiekolwiek problemy techniczne (np. problematyczny OCR) – dajcie nam znać w komentarzu pod tym wpisem, byśmy mogli przygotowywać kolejne, poprawione wersje. „Kapitał” na to po prostu zasługuje.

Pozostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.